21 stycznia br, już po raz trzeci, w pawłowickim Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II odbył się Festiwal Języków Obcych pod honorowym patronatem wójta gminy Pawłowice. Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych  zarówno z języka angielskiego (40 uczestników), jak i niemieckiego  (20 uczestników).

Uczniowie wzięli udział w trzyetapowej rywalizacji. Po napisaniu testu obejmującego wiedzę z kultury, języka i obyczajów do dalszego etapu zakwalifikowało sie 10 uczniów.

Z języka niemieckiego - Robert Synoczek (III d), który ostatecznie zajął miejsce 3, Mateusz Warzecha (III d) i Szymon Wrona (II b).

Do finałowej dziesiątki  z języka angielskiego  weszli:  Piotr Kotas (III b), który zajął miejsce 2 oraz Patryk Gajda (II c) - który ukończył konkurs z wyróżnieniem.

Uczniowie odebrali gratulacje i nagrody z rąk wójta gminy Pawłowice.

Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Bogusława Wrona

nauczyciel języka angielskiego