Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie wymienili się świątecznymi kartkami ze szkołami partnerskimi z Francji i Grecji.

Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne pisano w ramach realizowanego projektu europejskiego eTwinning. Uczestniczący w projekcie uczniowie klas II B, II C oraz II D pisali własne kartki świąteczne, które zostały wysłane do uczniów z Francji i Grecji, równocześnie otrzymali kartki świąteczne od swych partnerów.

Projekt eTwinning „Learnenglish+”  to kolejny europejski projekt realizowany w III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie, oparty na współpracy międzynarodowej w programie eTwinning. Projekty te realizuje się w naszej szkole już od kilku lat. Przedsięwzięcia zrealizowane dotychczas, osiągały najlepsze lokaty zarówno w kraju, jak i w Europie, uzyskując Certyfikaty Jakości Krajowej oraz Europejskiej. Jeden z projektów zajął pierwsze miejsce w Europie, inny był w ścisłym finale, zarówno europejskim jak i krajowym. Informacje o realizowanych projektach doczekały się nawet publikacji, wraz z innymi najlepszymi projektami Europejskimi. Projekty eTwinning dają także dodatkową satysfakcję, poza nawiązywaniem międzynarodowych kontaktów i doskonaleniem języka obcego. Uczniowie i nauczyciele w ich ramach doskonalą swoje umiejętności w coraz bardziej nowoczesnych nowych mediach, na miarę edukacji przyszłości. Zapraszamy do zapoznania się z ostatnim projektem w broszurze „Zwycięskie Projekty Programu eTwinning 2014”, s. 42, w magazynie multimedialnym pod adresem http://issuu.com/frse/docs/etwinning2014 lub na stronie internetowej Programu eTwinning.

Lucyna Nocoń-Kobiór
nauczycielka języka angielskiego/koordynator projektów