„Posłuchaj rady, przyjmij naukę,
abyś był mądry w przyszłości”

Księga Przysłów

1 września 2004r., jesteśmy starszymi, bogatszymi o nowe doświadczenia ludźmi. To ten wakacyjny czas zmienił nas. Przeżyliśmy nieodwzajemnioną miłość, zawarliśmy nowe przyjaźnie. Jednak czas nas goni. Już wyrwaliśmy ostatnią kartkę z wakacyjnego kalendarza. Czas ochłonąć z leżakowania w gorące dni, wpatrywania się wieczorami w gwieździste niebo bądź zachód słońca, z podróży – nawet tych najmniejszych. Czas zapisać wszystko w fantazyjnym pamiętniku naszych wspomnień. Nadszedł moment, gdzie tymi wszystkimi doświadczeniami musimy wykazać się podczas szkolnych lekcji. Słyszycie ten dzwonek? Właśnie sygnalizuje nam pierwszy dzień szkoły!

Szkoła rozpoczęła się tradycyjną uroczystością, na której nie tylko przywitano „starych” i nowo przybyłych uczniów Zespołu Szkół nr 1, ale także nastąpiło przekazanie naszej szkoły w ręce nowego Dyrektora Pana Cieszewskiego, czego symbolem było wręczenie klucza przez starszych kolegów. Swoją obecnością zaszczyciło nas również wielu innych poważnych gości. Całą uroczystość uświetniło zabawne przedstawienie uczniów uczniów klas drugich liceum.

Licealnych później już tylko poznawanie nowych kolegów, koleżanek, nauczycieli. Po opuszczeniu murów szkoły można było usłyszeć wiele opinii. Niektórzy chętnie dzielili się nimi z nami:

Magda: „Szkoła jest bardzo duża. Dotychczas uczyłam się w małych budynkach, dlatego też muszę się przyzwyczaić do takiej przestrzeni”
Wojtek: „Do tej szkoły chodzę już rok, ale co chwilę jestem mile zaskakiwany pomysłami Grona Pedagogicznego oraz Dyrekcji.”

Tak, więc Drodzy Uczniowie rok szkolnych się zaczął i najwyższy czas pakować swoje plecaki!

Justyna Obora kl. Ia LO