W listopadzie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego. Nasi licealiści  wzięli w nim udział i znów  odnieśli  sukces:  Marek Kotas - kl. II C zdobył II miejsce, a Wojtek Pszonak - kl. III D  został wyróżniony za zadanie 2. Obaj laureaci byli już nagradzani w poprzedniej edycji tego Konkursu. Wojtek usłyszał również  słowa uznania od organizatorów za goszczenie na liście zwycięzców od początku istnienia Konkursu.

Sukcesem był też liczny udział, czyli 27 naszych uczestników, na ogólną liczbę 83 startujących. Zawodnicy rozwiązywali zadania w swoich szkołach pod okiem Organizatora, czyli pracowników Kancelarii Doradztwa Podatkowego Irena Grządziel. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z pytaniami zamkniętymi i opracowaniu odpowiedzi na 7 pytań otwartych typu studium przypadku. Do ich rozwiązania potrzebny był ciekawy pomysł, kreatywny i otwarty sposób  myślenia. Trudzili się głównie pierwszoklasiści i za to należą się im słowa uznania, zwłaszcza, że ich przygoda z przedsiębiorczością trwa dopiero dwa miesiące.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Wręczającym nagrody był Starosta Pszczyński Paweł Sadza, a fundatorami nagród lokalni przedsiębiorcy.

Za rok będzie następna edycja tego konkursu, o czym warto myśleć już dzisiaj. Powinno to polegać na poszerzaniu zakresu tematycznego z podstaw przedsiębiorczości i śledzeniu życia społeczno - gospodarczego. Marek Kotas i Mateusz Bas  przygotowują się w ten sposób do X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Olimpiady Wiedzy o Gospodarce. Sukces wymaga wysiłku.

Halina Kocemba