22 września 2014 roku

Warsztaty historyczno-językowe 2015

LUKSEMBURG, STRASBURG, MONACHIUM, ZAMKI LUDWIKA BAWARSKIEGO, NORYMBERGA, RATYZBONA

Oferta skierowana jest do uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie (PG2 i III LO)

TERMIN: marzec 2015

PROGRAM RAMOWY:

1 DZIEŃ:

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wieczornych. Nocny przejazd w kierunku LUKSEMBURGA.

2 DZIEŃ:

Zwiedzanie stolicy LUKSEMBURGA – spacer po mieście: Cosemates du Bock – barokowe umocnienia obronne wykute w skale, Plac Konstytucji, katedra Notre Dame, Pałac Książęcy. Przejazd w kierunku Francji. Przyjazd do STRASBURGA, Obiadokolacja, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie, zwiedzanie miasta: zabytkowe centrum, które figuruje na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, katedra Notre Dame z XVI-wiecznym zegarem astronomicznym, Petite France - klimatyczna dzielnica, Plac Gutenberga, Saint Pierre le Jeune - średniowieczny kościół ewangelicki, kościół św. Tomasza, słynny Pałac Rohan, w którym mieszkał sam Napoleon Bonaparte wraz z małżonką, budynki Instytucji Europejskich. Przejazd do MONACHIUM. Spacer po mieście m.in.: rezydencja książąt bawarskich - Pałac Wittelsbachów, Marienplatz – kulturalne i towarzyskie centrum miasta, Nowy Ratusz, Stary Ratusz, kościół św. Piotra, gotycki kościół Najświętszej Marii Panny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie. Przejazd do najsłynniejszego, zamku Ludwika II Bawarskiego – Neuschwanstein - symbol zamków bawarskich. Spacer po okolicy, Marienbrucke - most łączący dwa brzegi wąwozu Poellat, położony dokładnie naprzeciw zamku nad kilkudziesięciometrową przepaścią z wodospadem na dnie. Po zwiedzaniu zamku przejazd do średniowiecznej rezydencji rodowej Ludwika II Hohenschwangau. Przejazd do hotelu na obiadokolację

i nocleg.

5 DZIEŃ:

Śniadanie, przejazd do NORYMBERGI zwiedzanie miasta m.in.: Kaiserburg, Burggrafenburg, Stadtburg. Rynek Główny z renesansowym Ratuszem i Piękną Studnią, gotyckie kościoły - św. Sebalda oraz kościół Najświętszej Marii Panny, mury miejskie, twierdza warowna, dawny spichlerz. Przejazd do RATYZBONY – położone nad Dunajem typowe, średniowieczne miasto, urzeka charakterystycznymi czerwonymi dachami. Stare Miasto Ratyzbony od 2006 roku widnieje na liście UNESCO. Znajduje się tutaj największa średniowieczna starówka na terenie Niemiec. Spacer po mieście: Most Kamienny, katedra św. Piotra. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.

6 DZIEŃ:

Powrót godzinach południowych.

Cena: 1100 zł/osoba

Cena zawiera:

- przejazd autokarem z klimatyzacją, dvd, barkiem, wc;

- 3 noclegi w schroniskach młodzieżowych (pokoje wieloosobowe) lub hotelach turystycznych;

- 3 śniadania, 3 obiadokolacje (w restauracjach typy fast-food);

- opieka pilota;

- ubezpieczenie NW, KL, bagaż;

UWAGA! Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 45 EUR/os. (ceny 2014 rok) w zależności od wybranych atrakcji. Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegóły programu ustala pilot, który nie oprowadza po wnętrzach zabytków i muzeach.  Istnieje możliwość wynajęcia przewodników lokalnych za dodatkową opłatą

Zapisy u p. Elżbiety Jasińskiej (s.313) – o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń!!!