28 listopada 2002 roku

Wieczornica 2002

Dnia 20.11.2002r. odbyła się w naszej szkole "Wieczornica". Składał się na nią program muzyczno - literacki związany ze świętem 1 listopada. Uczniowie liceum zaprezentowali w sposób artystyczny motywy przemijania, odchodzenia z tego świata, śmierci...

Zarówno liryczna recytacja wierszy, jak i śpiew nastrojowych pieśni przeniosły nas w świat przemyśleń o życiu i przemijaniu, o tym, co być może nas czeka na koniec naszej ziemskiej wędrówki.

Widownia składająca się z zaproszonych gości: władz naszego miasta, nauczycieli i uczniów naszej szkoły, a także gości z zewnątrz, ze wzruszeniem przyglądała się naszym staraniom. Odpowiedni klimat stworzyły dziesiątki świec zapalone w ciemnej świetlicy. Zaplanowany program zakończył się bez nieoczekiwanych wpadek przy gromkich brawach i pochwałach ze strony publiczności.

Po części artystycznej zaproszeni goście udali się na poczęstunek (pragniemy zaznaczyć, że "artystów" on również nie ominął). Nasz sukces zawdzięczamy głównie Pani Barbarze Garncarek, która włożyła wiele wysiłku w stworzenie tego artystycznego programu. W przyszłości mamy nadzieję powtórzyć tego rodzaju artystyczne przedsięwzięcie.