12 czerwca, w czwartek o godz. 9.00, jak co roku, rozpoczęła się jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych - Spartakiada.

Zanim jednak zawodnicy stanęli na starcie w swoich konkurencjach przemaszerowali w defiladzie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W obecności dyrektorów szkół, przedstawicieli władz miasta oraz dyrektora MORiS w Pszczynie rozpoczęliśmy zmagania na bieżni, rzutni i skoczni.

Mimo deszczowego dnia uczniowie naszej szkoły dopisali 100% frekwencją, a niektórzy z nich poprawili nawet swoje rekordy życiowe. W sumie zdobyliśmy 6 medali. Trzy złote oraz trzy brązowe. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny Klaudia Kobiór (bieg na 600 m), Hanna Pęciak (pchniecie kulą) oraz Natalia Mach (skok wzwyż). Trzecie miejsca zajęli: Kamil Widawski w pchnięciu kulą, Oskar Janicki w skoku wzwyż oraz Mateusz Warzecha w skoku w dal.

Suma wszystkich wyników pozwoliła nam na zajęcie wysokiego trzeciego miejsca za Gimnazjum nr 3 w Pszczynie i Gimnazjum 5 w Studzionce.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Monika Biela