Projekt Międzynarodowy „W eterze” - realizowany przez naszą szkołę - został laureatem, a uczniowie realizujący go, wraz z opiekunem,  zostali  zaproszeni na Ogólnopolski Finał Konkursu „Nasz Projekt eTwinning” 2014, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.  W ramach Finału zostaną ogłoszeni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Laureaci konkursów eTwinning 2014

Projekt, który zaprowadził uczniów III LO i GP2 do finału, nosił tytuł „W eterze” i był on formą dramy radiowej, wymyślanej i kreowanej od początku do końca przez samych uczniów. W roku szkolnym 2013/2014 grupa uczniów liceum, z grupą uczniów gimnazjum realizowała ten projekt współpracy międzynarodowej wraz ze szkołami z Francji i Rumunii. W wyniku tego powstał zbiór historii radiowych w różnych gatunkach literackich - horror, thriller, romance i inne.

Projekt otrzymał najpierw Narodowy Certyfikat Jakości, następnie Europejski Certyfikat Jakości, a także zakwalifikował się do ścisłego finału Europejskiego Konkursu na najlepsze projekty międzynarodowe, w ramach Europejskiego Programu eTwinning.

Obecni wybrani uczniowie wraz z opiekunem przygotowują się do prezentacji swego projektu w stolicy na Konferencji eTwinning odbywającej się w stolicy Polski w dniach 5-7 czerwca 2014 r.

Poniżej link do jednego z produktów projektu „W eterze”- radiodramy w wersji multimedialnej:

Family Secrets

Lucyna Nocoń-Kobiór