30 kwietnia 2014 roku

Sukces Marka Kotasa z kl. I C LO

Marek, w sobotę 12.04. br. został zwycięzcą Olimpiady Wiedzy o Gospodarce zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno- Humanistyczną w Bielsku- Białej. Wygrał 6 darmowych semestrów na tej prywatnej uczelni oraz najnowszą fachową literaturę. Nie może obecnie skorzystać z tej nagrody, bo jest dopiero uczniem pierwszej klasy, a i za dwa lata raczej też nie skorzysta, bo myśli o studiach medycznych. Według informacji rektora, zwycięzca tej olimpiady uzyska dodatkowe punkty ubiegając się o indeks innych uczelni i to naszemu laureatowi z pewnością się przyda. Marek jest wszechstronnie utalentowany i z powodzeniem startował w niejednym konkursie i olimpiadzie.

Bardzo dobrze poradził sobie też Mateusz Bas (kl. I C LO). Zakwalifikował się do finału i tu zdobył 8 miejsce.

Komisja podkreśliła wysoki poziom uczestników. Dla naszych olimpijczyków sukces jest tym większy, że konkurowali z uczniami ze szkół ekonomicznych kończącymi już szkołę, czyli wyszkolonymi w dużo szerszym zakresie.

Gratulujemy i dziękujemy za wkład w podniesienie rangi Szkoły.

Halina Kocemba