W majowe "Dni Książki" i z okazji "Tygodnia Bibliotek" pracownice Miejsko-Powiatowej biblioteki Publicznej, Filia nr 6 i biblioteki szkolnej przygotowały wystawę "Ja i moje książki z dzieciństwa i młodości".
Wystawiono książki i zdjęcia przekazane przez czytelników bibliotek i uczniów szkoły.
Celem tej wystawy było pokazanie rozwoju fotografii (najstarsza z lat 20-tych ubiegłego wieku) i głównie kśiążek (najstarsze z lat 30-tych i 50-tych XX stulecia), które wywarły określony wpływ na życiorysy tych ludzi.
Na wystawę zaproszono na lekcje biblioteczne uczniów gimnazjum i liceum Zespołu Szkół nr  1.
Tematem tych spotkań było znaczenie czytania książek dla ogólnego rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży.
Niektóre osoby podzieliły się z nami swoimi wspomnieniami z czasu dzieciństwa i młodości. Oto przykłady:
MS ["Ania z Zielonego Wzgórza"]: (...) Niepostrzeżenie dorosłam, dojrzałam... Ale do książki mojego dzieciństwa ciągle powracam, odnajdując w niej nowe treści, które wcześniej mi umknęły. Ciągle zastanawiam się - dlaczego akurat ta książka?
Może dlatego, że tak jak jej bohaterka, uwielbiam marzyć?
A może dlatego, że gdzieś w zakamarkach mojej duszy ciągle pragnę pozostać dzieckiem, ze wszystkimi jego marzeniami i nadziejami.

MJ ["Kubuś Puchatek", "Alicja w Krainie Czarów"]: Na tym zdjęciu mam cztery lata i - obok Rodziców i siostry (z prawej) - realnie istniejącymi dla mnie bytami są bohaterowie książek.
Jeszcze nie wiem, że nigdy już z taką intensywnością, wiarą i nadzieją nie będę obcować z ksiązkami, że dzieciństwo to czas łaski.
(...) Puste miejsce - które współcześnie zapełniają masowe produkcje, reklamy dla dzieci, naklejki, plastikowe zabawki - wypełniają w tamtym moim świecie dwa najcenniejsze dary dzieciństwa: Tajemnica i Wyobraźnia. Oto, co zawdzięczam moim pierwszym książkom.