Troje uczniów drugiej klasy naszego liceum – Aleksandra Piecha, Mateusz Jaworski i Maciej Kiryluk wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” z zakresu wiedzy geograficznej z elementami geologii. Uczniów do udziału w konkursie przygotowała pani Zofia Gloc. Po wykonaniu zadań pierwszego etapu cała trójka awansowała do kolejnego, w którym czekał ich test złożony z ponad 40 pytań zamkniętych. Drugi etap konkursu najlepiej spośród uczniów napisał Maciej Kiryluk i zakwalifikował się  do finału, który odbędzie się 29 marca w Krakowie.

Maciek od dawna interesuje się geografią i z nią również wiąże swoje nadzieje na przyszłość, dlatego otrzymanie indeksu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie byłoby dla niego nie tylko dużym wyróżnieniem, ale i realizacją życiowych planów.

Dwukrotnie został stypendystą projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”. Wspólnie z grupą kolegów bierze udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!".

Maciek jest lubiany przez kolegów i nauczycieli. W wolnym czasie chodzi po górach, jeździ na rowerze, angażuje się w działalność charytatywną, pasjonuje się muzyką klasyczną. Rozwija również swoją wiedzę w innych dziedzinach – uczestniczy w konkursach m.in. z informatyki,  języka francuskiego i matematyki.

Maćkowi życzymy powodzenia w finale olimpiady i dalszych - licznych sukcesów!