Europejski Program eTwinning (od angielskiego słowa 'twin'- bliżniak, partner, czyli partnerstwo oparte na komunikacji 'e-' czyli wiadomo-internetowej. eTwinning daje mozliwość wykorzystywania nowoczesnych narzędzi współpracy międzynarodowej, na specjalnej platformie, przez  bardzo wiele różnych krajów, przez co uczyc sie możemy wielu rozmaitych, ciekawych niezwykłych i nowoczesnych programów multimedialnych

Już raz nasza szkoła zdobyła I miejsce w Europie w 2012 roku za projekt 'Dziennikarstwo Bez Granic', gdzie uczniowie wraz ze swymi partnerami z zagranicy tworzyli wirtualny, nowoczesny magazyn online.

Tym razem do ścisłej, najściślejszej czołówki zakwalifikował realizowany przez nasza szkołę projekt zatytułowany 'W eterze'. Uczniowie tworzyli wraz ze swymi partnerami z zagranicy Radio Dramy, czyli słuchowiska radiowe, tworząc do tego często wyłącznie własne ścieżki dźwiękowe i formy wizualne wyrazu artystycznego, w zależności od wybranego typu gatunku (horror, love story, thriller etc.)

W kolejną europejską wygraną trudno by uwierzyć (wyniki do końca kwietnia 2014), ale bycie w finale to już jest wspaniałe zwycięstwo, samo w sobie!!!

Tysiące projektów zostało przecież zrealizowanych w całej Europie...
Potem miało miejsce przejście przez selekcję, w celu otrzymania Narodowego Certyfikatu Jakości, a następnie Europejskiego Certyfikatu Jakości.

A teraz, ze 134 projektów, które przeszły  kolejne etapy - jesteśmy w najlepszej elicie 20 projektów finałowych. Zapraszamy na stronę Programu eTwinning: kliknij link, przejdż do kategorii wiekowej 16-19 lat, odszukaj nazwę szkoły Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie:

lub

'ON THE AIR' /'W eterze' - radio drama, projekt eTwinning Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Prawdę mówiąc, w kategorii wiekowej  16-19 lat to nasi uczniowie są wśród 6 najlepszych w całej Europie!

Gratulujemy osiągnięcia obecnym uczniom klasy 3D oraz 3E LO, którzy uczestniczyli w projekcie oraz obecnym uczniom klas I LO, którzy będąc w klasie III gimnazjum uczestniczyli w projekcie, wcale nie ustępując kroku swym starszym kolegom:)

Zapraszamy do kolejnych Europejskich projektów eTwinning.

Obecnie realizowane saąw naszej szkole inne projekty eTwinning, koordynowane przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego.

Na przykład uczniowie klasy IB realizują projekt eTwinning zatytułowany 'We Are One' - 'Jesteśmy Jednością' i współpracując z partnerami ze Słowacji i z Republiki Czeskiej, bawią się nowymi mediami oraz poszukują podobieństw pomiędzy państwami uczestniczącymi w projekcie. Przy okazji mieli bardzo dużo zabawy przy tworzeniu filmiku o naszej szkole: http://deshadou.wrzuta.pl/film/7oWMtK8t9IR/film_projektowy

Lucyna Nocoń-Kobiór