13 stycznia 2014 roku

Cambridge Certificates in English

Szkolenie dla uczniów w zakresie egzaminów PET i FCE

W czwartek 9 stycznia 2014 roku  w Zespole Szkół nr 1 odbyło się szkolenie dla uczniów gimnazjum i liceum dotyczące egzaminów zewnętrznych Cambridge z języka angielskiego na poziomie PET i FCE.

Pani Aleksandra Kuhn, przedstawiciel Wydziału Egzaminacyjnego Uniwersytetu Cambridge, w bardzo przystępny sposób przybliżyła uczniom obydwa egzaminy. Przykłady ilustrujące typy ćwiczeń i zakres sprawdzanego materiału, uświadomiły słuchaczom, jak niewiele szkolne egzaminy, gimnazjalny i maturalny z języka angielskiego, odbiegają od omawianych. Przedstawiono również listę instytucji, uczelni i firm w Polsce i Europie, które honorują uzyskane certyfikaty jako oficjalne dokumenty potwierdzające znajomość języka angielskiego w świetle wytycznych Unii Europejskiej. Młodzież została również zapoznana z możliwością przystąpienia do egzaminu w szkole lub w wybranym centrum egzaminacyjnym. Omówiono wymogi formalne, a żadne pytanie uczniów nie pozostało bez odpowiedzi.

Pozostaje tylko życzyć młodym ludziom odwagi i wielkiej przygody z językiem, który niewątpliwie będzie im towarzyszył w przyszłości i z pewnością determinował standard ich życia i poznawania świata.

Bogusława Wrona
nauczycielka języka angielskiego