14 listopada 2013 roku

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

7 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyła się Uroczystość Ślubowania klas pierwszych gimnazjum. Rozpoczęła się krótką przemową pana Dyrektora, który życzył aby te trzy lata spędzone w gimnazjum były jak najlepsze i zakończyły się bardzo dobrym wynikiem egzaminu gimnazjalnego. W pierwszej części artystycznej każda klasa przedstawiła prezentacje, w których były zawarte zdjęcia wszystkich uczniów, a także krótki tekst czasem żartobliwy charakteryzujący każdego z nich. Jedna klasa zaprezentowała się również w repertuarze muzycznym. Pomimo tego, że znają się tylko ponad dwa miesiące pokazali, że potrafią razem współpracować i tworzą zgrany zespół. W drugiej części oficjalnej, która rozpoczęła się odśpiewaniem Narodowego Hymnu Polski, nastąpiło ślubowanie pierwszoklasistów, którzy przysięgali być godnymi reprezentantami społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pszczynie, której stali się pełnoprawnymi członkami. Na zakończenie każda klasa otrzymała z rąk pana Dyrektora Damiana Cieszewskiego certyfikat potwierdzający oficjalne przyjęcie do Publicznego gimnazjum nr 2 w Pszczynie.

Mariola Ryguła