W dniu 24 października w III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego za rok szkolny 2012/2013.

Nasze liceum było gospodarzem po raz pierwszy, ponieważ to właśnie nasi sportowcy odnieśli zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rywalizacji. Na uroczystości obecne były władze powiatu, miasta, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie zaproszonych szkół.

Początek podsumowania to wręczenie pucharów i medali za zmagania w tegorocznych biegach przełajowych i spartakiadzie lekkoatletycznej. Puchary za wygraną rywalizację w klasyfikacji generalnej rozdali Pani Burmistrz Barbara Sopot-Zembok oraz Pan Starosta Paweł Sadza. Nagrody w postaci bonów o wartości 500 zł. otrzymali zwycięzcy współzawodnictwa sportowego: III LO w Pszczynie oraz I LO im. B.Chrobrego. Szczęście podczas losowania uśmiechnęło się do licealistów z Gilowic i Pawłowic, którzy również otrzymali bony o wartości 500 zł.

Uroczystość uatrakcyjniły występy Adrianny Komarek i Klaudii Jaromin oraz zespołu tanecznego DNW-crew działającego przy Pszczyńskim Centrum Kultury.

Nauczyciele wychowania fizycznego