31 października 2013 roku

Dzień Kota 2013

Pomimo to, że uczniowie pierwszych klas liceum chodzą do naszej szkoły już prawie dwa miesiące - chyba już się nie gubią - oficjalnie do naszej uczniowskiej wspólnoty zostali włączeni 17 października. Jak co roku, na sali gimnastycznej, odbył się chrzest bojowy pierwszaków - Dzień Kota. Zabawę zorganizowała klasa 2 D.

Na drugiej lekcji zaskoczonym uczniom domalowano wąsy i zaczęła się zabawa.  Jak na koty przystało, uczniowie bawili się włóczką oraz tworzyli swoje myszy klasowe - można je obejrzeć w kąciku licealnym na pierwszym piętrze. Wiszą tam również rysunki sławnych kotów, których imiona pierwszaki miały za zadanie odgadnąć.

Podczas gdy część kotków zajmowała się włóczką, myszami i swoimi sławnymi pobratymcami, na resztę czekały inne konkurencje. Dużo radości dało pierwszakom oglądanie, jak ich koledzy karmią się nawzajem kisielem - oczywiście z zawiązanymi oczami.

Kolejnym zadaniem była sztafeta, w której rolę przekazywanej pałeczki pełnił… ogon. Drugi wyścig to znowu kocia zabawa włóczką - wybrani musieli toczyć kłębek głową w slalomie, na końcu którego czekała na nich nagroda - spodeczek pełen mleka, który trzeba było wypić kocim sposobem.

Pomiędzy wszystkimi zadaniami sprawdzono też, ile pierwszaki zdążyły się już dowiedzieć o naszej szkole. W quizie padły między innymi pytania o to, „Kim jest pani Halinka?” czy „Gdzie znajdują się podziemia Hadesu?”

Kotki w konkurencjach dały z siebie wszystko, ale nie był to do końca bezinteresowny wysiłek. Najlepsza klasa, którą w tym roku okazała się I D, dostała w nagrodę ciasto oraz przywilej zorganizowania podobnej imprezy w przyszłym roku. Gratulujemy i życzymy powodzenia.