06 października 2013 roku

Enter Your Future - niedziela, 6.10.2013

W niedzielę, pierwszego dnia tygodniowego projektu ENTER YOUR FUTURE, do Pszczyny przybyła Xhorxhina Qirjolari z Albanii. Po ostatnim obiedzie zjedzonym z wspólnie z rodziną, która gościła ją w poprzednim tygodniu, dziewczyna spotkała się z Klaudią i jej rodzicami, z którymi spędzi kolejny tydzień. Opowiedziała nam o swojej podróży po Polsce, o miejscach, które odwiedziła i ludziach, których spotkała, a następnie pojechała do swojego “nowego” domu, aby odpocząć i przygotować się do kolejnego tygodnia pełnego zarówno wrażeń, jak i wyzwań.

Jako drugi przyjechał Bahadir z Turcji. Po pożegnaniu z poprzednią rodziną, opowiedział nam o swoim dotychczasowym pobycie w Polsce. Dowiedzieliśmy się miedzy innymi, iż zwiedził już Kraków i kopalnię w Rudzie Śląskiej. Zapoznaliśmy go również z planem tygodnia - zarówno szkolnym, jak i pozalekcyjnym, który bardzo mu się spodobał.

Nieco później przybyli Aditya Saputra z Indonezji oraz Daphne Drouga z Grecji. Wszyscy spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem goszczących ich rodzin. Jutro przywitamy ich w naszej szkole i pokażemy Pszczynę. A od wtorku nasi goście zaczną prowadzić z Wami lekcje.

Blog projektu