Dzień 21.04 wpisał się w historię naszej szkoły jako wspólne spotkanie i świetna zabawa zarówno dla pszczyńskich licealistów jak i gimnazjalistów naszej gminy. Przywitaliśmy ich w naszej szkole jako uczestników Konkursu Piosenki Anglojęzycznej z tytułem „Muzyka filmowa”.

O godzinie 900 wielkie granie zaczęło się dla liceów. Gościliśmy u siebie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie im. Bolesława Chrobrego. Wśród reprezentantów szkoły znalazł się męski zespół wokalny w składzie: Michał Machnik, Michael Piesiur, Kamil Rejowicz, Tomasz Roszkowski; Katarzyna Hlubek z zespołem w składzie: Martyna Jacek, Wojciech Anderko i Arkadiusz Grzechnik. Do konkurencji z „Chrobrym” stanęli także uczniowie naszej szkoły: Michalina Mamok z klasy IB, Klaudia Chlebek z zespołem z klasy IIB oraz zespół reprezentujący klasę IIC z Elą Indeką na czele.

Niezaprzeczalnie pierwsze miejsce powędrowało do I LO im. B. Chrobrego dla chłopaków z zespołu wokalnego, którzy brawurowo wykonali utwór „Ain’t No Sunshine” a capella. Kolejne z nich przyznano Michalinie Mamok z III LO, za poruszające wykonanie pięknej ballady ‘Butterfly Fly Away”. Trzecia nagroda powędrowała do Kasi Hlubek z zespołem z I LO za piękną angielszczyznę i entuzjastyczne wykonanie utworu „I’ll be there for you”.

W godzinach popołudniowych do naszej szkoły przybyli uczniowie gimnazjów . Działo się wiele i głośno, zespoły podłączały sprzęt, a salę wypełniali widzowie i kolejni uczestnicy. Aż dwunastu wykonawców rozbawiało publiczność nie tylko śpiewem, ale również tańcem i teledyskami przygotowanymi do swoich wykonań.

Jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Dagmarze Pławeckiej z GP4, która piosenką „Hallelujah” wzruszyła nie tylko jury, ale całą publiczność. Miejsce drugie zajęły równorzędnie dwie wokalistki ze swoimi zespołami: z GP2 Katarzyna Pławecka z piosenką „I feel lonely”, a z GP1 Małgorzata Janosz śpiewając „I’m still standing”. Miejsce trzecie wywalczył zespół z GP1 w składzie: Igor Stiskun, Karol Myślicki, Maciej KomarekKamil Borgosz piosenką w pięknym rockowym brzmieniu „What’ve done”. Ponadto, jury postanowiło wyróżnić w konkursie Adriana Ryt, Sonię Dutkowską oraz Agnieszkę Dobiję.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM I DZIĘKUJEMY ZA ŚWIETNĄ ZABAWĘ.

Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok.

Szczególne podziękowania składamy pani Monice Mazurczyk z GP1, pani Agnieszce Uchyle z I LO oraz pani Annie Smołce za pracę w jury i poświęcony czas. Dziękujemy pani Asi Rabaszowskiej-Grzyb za wystrój sali, a także uczniom III LO za pomoc w przygotowaniach i obsłudze imprezy oraz pracownikom obsługi Zespołu Szkół nr 1 za pomoc techniczną i organizacyjną.

Organizatorzy konkursu