14 kwietnia 2013 roku

Eliminacje Coca-Cola Cup

12 kwietnia nasza szkoła była organizatorem pierwszej rundy eliminacji regionalnych ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup.

Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych młodzieżowych turniejów piłkarskich w Polsce. Historia turnieju ma już 15 lat i z roku na rok zwiększała swój zasięg o nowe kategorie wiekowe. W turnieju biorą udział chłopcy i dziewczęta szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Po raz drugi w historii rozgrywek Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie było gospodarzem jednej z rund eliminacyjnych. Największy sukces uczniowie naszej szkoły odnieśli w roku szkolnym 2011/2012, zajęli drugie miejsce na szczeblu półfinału wojewódzkiego.

W tym roku do rozgrywek został zgłoszony zarówno zespół chłopców jak i dziewcząt. Oba zespoły zajęły w swoich grupach II miejsca, co nie dało jednak awansu do kolejnego etapu.

Opiekunami zespołów oraz organizatorami zawodów była Pani Bożena Chrzanowska i pan Michał Waberski.

Zawody sędziowali uczniowie III LO w Pszczynie: Marek Skipioł i Wojciech Lapczyk.

Wyniki turnieju i końcowa klasyfikacja zostały dołączone jako scany protokołów.

Michał Waberski