28 marca 2013 roku

Świadek Historii w I D

15 marca mogliśmy gościć na lekcji historii pana Dragona. Jest on dziadkiem jednego z uczniów naszej klasy tj. ID LO. Przedstawiał on fakty dotyczące ludobójstw w Katyniu, Twerze i Charkowie. Jego ojciec - Jan Dragon został zabity przez władze ZSRR i spoczął w katyńskim lesie. Pan Dragon opowiadał również o doświadczeniach z frontu i nalotów bombowych. Ciekawostką jest, że w katyńskim lesie nie mieszka żaden ptak. Jest to wynik tak wielkiej ilości ciał ludzkich zakopanych w tamtejszych ziemiach.

Młodzieży spodobała się lekcja, a w szczególności opowiadania osoby, którą wojna dotknęła osobiście. Chętnie zadawano pytania, lecz dzwonek uciął ciekawość uczniowską. Mamy nadzieję na więcej takich lekcji.

Szymon Rutkowski ID LO