12 grudnia 2012 roku

Wyjazd do filharmonii

W zeszłym tygodniu wybraliśmy się z garstką chętnych uczniów do Filharmonii Śląskiej na koncert dedykowany Rozgłośni Polskiego Radia Katowice z okazji Jubileuszu 85-lecia. Z racji przebudowy budynku filharmonii koncert odbył się w sali audytoryjnej Akademii Muzycznej w Katowicach. Usłyszeliśmy w niej III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 Siergieja Rachmaninowa oraz kantatę Aleksander Newski op. 78 Siergieja Prokofiewa w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Śląskiej. Na fortepianie zagrał Eugene Indjic – amerykański pianista pochodzenia rosyjsko-serbskiego, laureat IV nagrody na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1970) i II nagrody na I Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina (1974). Koneserzy powiedzieliby, że była to prawdziwa muzyczna uczta  dla ducha. Nam po prostu bardzo się podobało i uważamy, że raz na jakiś czas warto się ukulturalniać.

Samorząd LO