Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny

W październiku br. rozpoczęliśmy projekt korespondencyjny z młodzieżą z Belgii. Nasi uczniowie otrzymali listy od 24 młodych Belgów, którzy w ciekawy i dowcipny sposób przedstawili się, opisali swoje zainteresowania oraz załączyli zdjęcie. Uczniowie naszej szkoły wysłali już swoje prezentacje i czekają na kolejne listy od kolegów z Belgii.

Celem projektu jest nie tylko doskonalenie znajomości języka francuskiego (do projektu przystąpiła bowiem młodzież, która kontynuuje naukę tego języka w naszej szkole i dlatego od strony językowej nie stanowi to dla nich większego problemu), ale przede wszystkim wymiana informacji na temat tych dwóch krajów. Młodzież będzie opracowywała materiały, w których opowie nie tylko o zabytkach czy ciekawych miastach, ale również o kuchni, tradycji i zwyczajach.

Aby podzielić się zgromadzonymi informacjami na temat Belgii, uczniowie zaangażowani w projekt postanowili prowadzić „Kącik Belgijski”, gdzie na bieżąco będą  prezentowane informacje związane z naszą współpracą z Belgią.

 

www.cespleuze.be

 

Zajęcia z lektorem z Belgii

12 listopada br. odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia z Panią Elodie Caillau, lektorką Wspólnoty «Walonia-Bruksela». Młodzież pierwszej klasy, kontynuującej naukę języka francuskiego, miała okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas zajęć. Uczniowie nie tylko opowiadali o sobie, ale poznała również zainteresowania naszego gościa.
Kolejne spotkanie już 12 grudnia br.!

Alina Jaworska

Uczniowie czytają listy od swoich kolegów z Belgii

 

Zajęcia z lektorem z Belgii

Copyright © 2009-2017 by zs1pszczyna.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja - Rafał Ples
Modyfikacja projektu - Wojciech Pszonak