23 marca 2010 roku

JEDYNE LICEUM W POWIECIE!!!

mrzCo roku Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych wybiera najlepsze szkoły w Polsce.

Do kapituły wchodzą wybitne osobistości świata nauki. Kapitułę tworzą także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Fundacji Edukacyjnej „PERSPEKTYWY” oraz Rzeczypospolitej.

Szkoły wybiera się wg następujących kryteriów- liczba uczniów biorących udział w olimpiadach, liczba laureatów i finalistów  w stosunku do liczby uczniów w szkole.

Spośród kilkuset szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego III LO z Pszczyny zajęło 33 miejsce w województwie na 46 szkół, które zostały ujęte i jako jedyne w powiecie pszczyńskim zostało zakwalifikowane do tego rankingu.

Żródło „Rzeczpospolita” 14 stycznia 2010r.-‘Ranking Szkół Ponadgimnazjalych 2010.

Dziękując nauczycielom za opiekę nad uczniami, uczniom za zaangażowanie w przygotowanie się do olimpiad i konkursów oraz reprezentowanie szkoły z dumą  stwierdzam, że odnieśliśmy kolejny sukces!!!

D Y R E K T O R
III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie