Uczniowie III LO w Pszczynie zrealizowali półroczny międzynarodowy projekt w ramach europejskiego Programu Comenius eTwinning, zatytułowany "Dziennikarstwo bez Granic".

W trakcie uczestnictwa w projekcie, licealiści z obecnej klasy IIA, IIB oraz IIID, wykorzystywali specjalną platformę internetową "eTwinning", służącą partnerstwu międzynarodowemu z partnerami z Francji i Rumunii.

Przechodząc kolejne etapy projektu, partnerzy poznawali się nawzajem, tworzyli międzynarodowe grupy i przeprowadzali ze sobą wywiady w ramach tych grup na tematy odpowiadające ich zainteresowaniom. Na koniec stworzyli kilkadziesiąt artykułów, które złożyły się na Multimedialny Magazyn "Reporting without Borders".

Projekt znalazł duże uznanie komisji oceniającej prace na etapie ogólnopolskim i zdobył Narodową Odznakę Jakości.
Dodatkowo, spośród wielu projektów realizowanych w Polsce w tej kategorii wiekowej (16-19 lat), przedsięwzięcie to okazało się na tyle interesujące, iż zwyciężyło na skalę ogólnopolską.

W wyniku tego projekt "Dziennikarstwo bez Granic" zakwalifikował się do finału Europejskiego Konkursu, którego gala będzie miała miejsce w Berlinie w dniach 26-29 marca 2012 r., gdzie będzie on reprezentowany przez koordynatorów projektu z Polski, Francji i Rumunii.

Jeśli zdobędzie on Europejskie Trofeum, uczestnicy projektu w nagrodę mają szansę uczestniczyć w Międzynarodowym Obozie eTwinning w Turcji w bieżącym roku szkolnym.

Trzymajmy kciuki!

Zapraszamy do obejrzenia magazynu "Dziennikarstwo Bez Granic" lub platformy projektu

Magazyn Projektu

Mapa myśli