W Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie (III LO i PG 2) w okresie od grudnia 2011 do lutego 2012 roku przeprowadzona została akcja UNICEF „Wszystkie kolory Świata”.

W ramach w/w akcji nasi uczniowie korzystając z przekazanych materiałów przygotowali laleczki, których sprzedaż odbyła się 16 lutego 2012 r. na specjalnie do tego celu zorganizowanym spotkaniu. Spotkanie to, wzbogacone zostało recytacją wierszy w różnych językach (w j. angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i polskim) oraz prezentacją krótkiego filmu przygotowanego przez jednego z naszych licealistów.

W trakcie tego spotkania zaproszeni goście mogli również poczęstować się, przygotowanymi przez uczniów smakołykami z różnych rejonów Świata (np. sconsy, sushi, croissanty, pączki, nadziewane oliwki, sajgonki itp.).

Dochód ze sprzedaży laleczek oraz innych form zbiórki pieniędzy (np. pieczenie ciast) przekazany został na zakup szczepionek dla dzieci z Sierra Leone.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję oraz Darczyńcom Serdecznie Dziękujemy!!!!

Koordynator projektu w ZS1