Dużym sukcesem chłopców Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pszczynie zakończyły się powiatowe zawody w badmintonie. Dzięki zwycięstwu drużynowemu nasi reprezentanci zakwalifikowali się do finału wojewódzkiej gimnazjady, która odbędzie się w Dąbrowie Górniczej w pierwszym tygodniu maja. O końcowym sukcesie zdecydowała świetna postawa Filipa Stępniaka (zawodnik klubowy), który odniósł w całych zawodach komplet zwycięstw. Swoją cegiełkę dołożył także ambitnie grający Krzysztof Smołka zajmując 4. miejsce. W rywalizacji dziewcząt (Grzechnik Martyna i Żagan Zuzanna) nasze reprezentantki zajęły 3. miejsce ustępując dziewczętom z PG nr 4 i PG nr 1. Te ostatnie będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim.

Podczas tego turnieju odbyły się także wewnątrzszkolne zawody singla dziewcząt i chłopców PG nr 2. W rywalizacji chłopców najlepszy okazał się Radosław Operchalski, a wśród dziewcząt Sandra Balcerzak. Ponadto w zawodach startowali: Sosna Grzegorz, Mateusz Operchalski, Kamil Modliński, Katarzyna Kotas, Zuzanna Żagan i Martyna Grzechnik.

Organizatorem rozgrywek było Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. Zawody odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Michał Waberski