23 stycznia 2012 roku

Festiwal Nauki w gimnazjum

W czwartek 12 stycznia odbył się w szkole po raz pierwszy Festiwal Nauki, który został poświęcony prezentacji projektów edukacyjnych. Ich autorami byli uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, którzy pod czujnym okiem koordynatorów z sukcesem dobrnęli do końca, a tym samym mogli podzielić się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami z innymi. Festiwal Nauki miał odsłonę w dwóch turach, w których to zostało przedstawionych siedem projektów edukacyjnych. Ich tematyka jak i formy prezentacji były przeróżne, od wystaw począwszy na prezentacjach multimedialnych skończywszy. Miłym akcentem na zakończenie projektów był poczęstunek kulinarny, który został przygotowany w ramach zadań jednej z grup. Projekty wykazały jak wielki trud i pracę włożono w ich wykonanie. Uświadomił także uczniom jak ważna okazała się dobra współpraca w zespole projektowym, bez której trudno z powodzeniem osiągnąć zamierzone na samym początku cele. Dla wielu bardzo stresujące było również wystąpienie publiczne na forum koordynatorów różnych projektów jak również kolegów i koleżanek. Jednakże należy podkreślić, że twórcy projektów wywiązali się sumienne ze swoich obowiązków co sprawiło, że projekty były bardzo atrakcyjne. Pozostaje mi życzyć wszystkim sukcesów w kolejnych projektach, z którymi przyjdzie Wam się zmierzyć w przyszłości.

Halina Mazgaj
koordynator projektów edukacyjnych w PG2