W dniu 20 grudnia 2011 r. uczniowie klasy II B III LO  o profilu europejsko – lingwistycznym, wraz z nauczycielką języka angielskiego, panią Bogusławą Wroną,  odwiedzili dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie.

Ich  celem było  przeprowadzenie  lekcji z języka angielskiego i była to trzecia lekcja z cyklu (dwie odbyły się w roku poprzednim). Uczniowie, podzieleni na cztery 3-4 osobowe grupy, poprzez wspólną zabawę przybliżali dzieciom elementy języka angielskiego. Tematem grudniowego spotkania były święta Bożego Narodzenia – Christmas. Przedszkolaki uczyły się słówek związanych ze świętami, kolorów oraz piosenki. Wspólnie z uczniami każde dziecko wykonało swojego renifera z papieru, a obrysowywanie małych rączek i stopy oraz wyklejanie postaci renifera były nie tylko świetną zabawa, ale  i dużym wyzwaniem szczególnie dla 3-latków.  Gry i różne zabawy umiliły wszystkim dzieciakom przedświąteczny czas. Nie obyło się oczywiście bez niespodzianki. Każdy maluch otrzymał świąteczną kolorowa naklejkę. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie świetnie się bawili i miło spędzali czas. Dzieci poprzez zabawę szlifowały język angielski, a uczniowie naszego liceum zdobyli nowe doświadczenie.

W lekcji wzięli udział: Patrycja Ruman, Karolina Grzyb, Karolina Gąsiorek, Natalia Bortnowska, Małgorzata Mrugacz, Nikodem Łyp, Jędrzej Tomża, Kornelia Łebecka, Sabina Czembor, Emilia, Joanna Stachowiak, Simona Drzyzga i Judyta Niedźbała.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za ciepłe i pełne serdeczności przyjęcie.

M.Mrugacz / B.Wrona