20 listopada 2011 roku

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

10 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyła się Uroczystość Ślubowania klas pierwszych gimnazjum. Rozpoczęliśmy powitaniem zaproszonych gości, Dyrekcji szkoły, wychowawców jak i samych uczniów klas  pierwszych.  Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej, oficjalnej części wspólnie odśpiewaliśmy Narodowy Hymn Polski, a następnie pierwszoklasiści ślubowali na narodową flagę Polski być godnymi reprezentantami społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pszczynie, której stali się pełnoprawnymi członkami.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, którą poprowadził kabaret TOČKA z klasy 2a PG w składzie Sandra Balcerzak, Paulina Herok, Anna Sitek, Katarzyna Kotas, Justyna Walecka oraz Magdalena Wróbel. Zaprezentowały one śmieszne sceny kabaretowe pt. Dalton Force. Swoim talentem artystycznym dziewczyny śmieszyły i bawiły wszystkich zebranych na uroczystości. Finałem ich występu było nakłonienie uczniów klas pierwszych do zaprezentowania przez każdą klasę talentów jakie drzemią w ich szeregach.

Rozpoczęliśmy od klasy I d, której uczniowie zaprezentowali krótki wierszyk ilustrujący talenty oraz umiejętności klasy, a także pierwsze wrażenia z pobytu w nowej szkole. Mogliśmy zobaczyć popis gry na gitarze i saksofonie, pokaz umiejętności sportowych, a także innych zdolności przydatnych w szkole. Oprócz samodzielnie ułożonego wiersza, całości dopełniły stroje oraz rekwizyty.

Klasa I c zaś zaprezentowała się muzycznie. Najpierw wystąpił kwartet taneczny w składzie: Sandra Golda, Agata Huk, Klaudia Kobiór, Justyna Ryt. Dziewczęta zaprezentowały dwa opracowane przez siebie układy taneczne. Później wystąpiła cała klasa śpiewając piosenkę „Nie płacz Ewka”. Oprawę muzyczną stworzyła pani Anna Smołka.

Klasę 1 b również zaprezentowała swoje talenty muzyczne.  W duecie wystąpili Dominka Jazowy oraz Paweł Przybyła, solo – Judith Pieprzyk oraz na keyboardzie z wykonaniem wokalnym Julian Solik. Do występu mobilizował ich doping klasowy, którego treści cała klasa była autorem.

Zwieńczeniem wszystkich występów był występ klasy 1 a. W prezentacji wzięli udział wszyscy uczniowie tej klasy. Zaśpiewali piosenkę, którą wcześniej specjalnie na tę okazję wymyślili. Piosenka charakteryzowała każdego ucznia tej klasy. Rytm wystukiwał Sebastian Zbijowski.

Na zakończenie każda klasa otrzymała z rąk pana Dyrektora Damiana Cieszewskiego certyfikat potwierdzający przyjęcie do braci uczniowskiej Publicznego gimnazjum nr 2 w Pszczynie.

Wychowawcy klas I PG