Dla uczniów III LO miesiąc październik to spora dawka wydarzeń kulturalno – językowych.

W cyklu „Spotkań z człowiekiem” mieli oni okazję, dzięki uprzejmości fundacji Omnibus z Pszczyny,  poznać postać i kraj niezwykły.

Wizyta pani Manh Ha Phuong pochodząca z Wietnamu, pełnej energii i otwartej na ludzi osoby, wzbogaciła wiedzę licealistów i uczniów starszych klas gimnazjalnych o wiadomości dotyczące historii, kultury, życia codziennego i problemów  rówieśników z tego pięknego i egzotycznego dla nich kraju, a także pozwoliła podszlifować  znajomość języka angielskiego. Prezentacje multimedialne, pełne faktów, barw i różnorodności tematycznej, wypełniły uczniom 90 minut pełnych niesamowitych wrażeń. Byli i tacy szczęściarze, którym udało się zdobyć prawdziwe wietnamskie pieniądze - a wystarczyło trochę odwagi i wiedzy. Niektórzy z uczniów klas III i II LO uczestniczyli również w dodatkowych zajęciach, tym razem koncentrując się na problemach ekologicznych współczesnego świata i możliwościach ich rozwiązywania.

Natomiast 19 października natomiast zagościł w naszej szkole teatr. Aktorzy grupy teatralnej „The Bear Educational Theatre” przedstawiając swoją sztukę pt. „The Detectives” sprytnie zamienili uczniów w detektywów, którzy na sposób Sherlocka Holmesa, współuczestnicząc w przedstawieniu teatralnym, rozwiązali zagadkę kryminalną, ćwicząc jednocześnie swoje umiejętności z języka angielskiego. Możliwość odegrania roli kelnera przez jednego z uczniów okazała się trochę niebezpieczna, gdyż podejrzenie o popełnienie morderstwa również go nie ominęło. Miła zabawa z językiem angielskim okazała się dobrym sposobem na pokonanie barier w jego używaniu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzeń i krótkich filmików.