23 października 2011 roku

Szkolna Akademia CISCO

W październiku 2011 roku w naszym liceum rozpoczęła działalność Szkolna Akademia CISCO, która będzie realizowała swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).
W ramach Akademii CISCO realizowany będzie kurs: IT Essentials: PC Hardware and Software.

Obejmuje on podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych np. asystent help desku. Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Dostępny jest w języku polskim.

Program Cisco Networking Academy oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych. Taka wiedza już dziś stanowi przesłankę do odniesienia sukcesu w nowoczesnym środowisku gospodarki internetowej. Otwiera możliwości znalezienia satysfakcjonującej pracy i jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej. Program nauczania Cisco Networking Academy odzwierciedla bieżące trendy w metodach kształcenia. Wiedza jest przekazywana przez stosowanie różnych technik nauczania. Obok tradycyjnych wykładów i zajęć klasowych są przewidziane liczne zajęcia laboratoryjne z możliwością rozwiązywania realnych problemów oraz cały zestaw środków i narzędzi internetowo-multimedialnych do samodzielnego zdobywania wiedzy. W praktyce realizowana jest idea nauczania internetowego (e-learning).

Każda osoba biorąca udział w kursie otrzymuje konto w portalu Akademii Cisco, uzyskując tym samym dostęp do materiałów kursowych (on-line). Kurs IT Essentials jest bezpłatny dla uczniów liceum, a warsztaty realizowane będą w ramach zajęć pozalekcyjnych.
Szkolenie kończy się egzaminem, po zaliczeniu, którego uzyska się certyfikat ukończenia kursu w ramach Szkolnej Akademii CISCO.

Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z Instruktorami Akademii Cisco p. Moniką Szmidt i p. Joanną Pszonak