Uczennice III LO zakwalifikowane do etapu okręgowego ogólnopolskiej XXII Olimpiady Filozoficznej

Dorota Maroszek, Marysia Stalmach i Sabina Jazowy z kl. IIA naszego liceum wezmą udział w eliminacjach okręgowych XXII Olimpiady Filozoficznej. Zawody odbędą się 13 lutego w Bielsku-Białej. Na etapie szkolnym uczennice napisały eseje na wybrany temat. Dorota i Marysia rozwinęły, każda na swój sposób, odpowiedź na pytanie: „Jakie znaczenie dla rozumienia szczęścia może mieć wybór postawy wobec problemu istnienia Boga?”. Sabina zajęła się zagadnieniem „Czy warto dzisiaj bronić polityki? Uzasadnij odpowiedź wykorzystując znane Ci koncepcje filozoficzne.”

Dziewczęta zdobyły wymaganą liczbę punktów i w sobotę czekają je okręgowe eliminacje pisemne, w ramach których będą musiały napisać esej na jeden z trzech tematów oraz rozwiązać zadania testowe. Opiekunem uczennic jest p. Małgorzata Jamrozik.

Uczennicom gratulujemy oraz życzymy powodzenia 13 lutego!