11 lutego grupa uczniów z III LO w Pszczynie, klasy o profilu europejsko-lingwistycznym, przeprowadziła wywiad z Burmistrzem Pszczyny dotyczący ekologii.

Przedsięwzięcie ma związek z realizowanym w Zespole Szkół nr 1 w  Pszczynie europejskim projektem Comeniusa, zatytułowanym Młodzi Reporterzy Europy. W projekcie tym ZS1 współpracuje ze szkołami z Hiszpanii i Litwy.

W trakcie wizyty uczniowie rozmawiali z Burmistrzem Dariuszem Skrobolem o sposobach dbania o ekologię w okręgu miasta Pszczyna oraz na temat planów miasta związanych z tym zagadnieniem. Uzyskanymi informacjami zamierzają podzielić się ze swoimi partnerami z Litwy i Hiszpanii, w trakcie najbliższej wizyty w Hiszpanii.

Uczniowie i nauczyciele ZS1 zamierzają kontynuować działania proekologiczne i prozdrowotne w tym roku, oraz oczekują wizyty swoich partnerów w Pszczynie na przełomie kwietnia i maja. Wtedy też nastąpi podsumowanie dwuletnich działań w europejskim projekcie Comeniusa.

Koordynator projektu - Lucyna Nocoń-Kobiór