Za otwartymi drzwiami…

Miesiąc maj obfituje w edukacyjne wybory. Maturzyści kończą swoja przygodę ze szkołą średnią, a ich młodsi koledzy z klas ósmych wkrótce rozpoczną kolejny etap edukacji. Uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego, aby ułatwić im wybór, zorganizowali w dniu 25 kwietnia 2022 r. Dzień Otwarty. Przedstawiono im ofertę edukacyjną, w ramach której planowane jest otwarcie czterech klas pierwszych. Z rozszerzeniami poszczególnych klas można zapoznać się na stronie szkoły.

Szkoła posiada pracownie przedmiotowe, wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz różnorodne pomoce dydaktyczne. Od nowego roku szkolnego, młodzież będzie mogła uczyć się w pracowni zmodernizowanej w ramach konkursu „Zielona pracownia ‘2022”, organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach, a w fazie przygotowania jest klasa plenerowa związana z działaniami ekologicznymi. Natomiast zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w nowoczesnej infrastrukturze sportowej.

Nasi uczniowie doskonalą umiejętności językowe uczestnicząc w zagranicznych warsztatach językowych i wymianie międzynarodowej, realizują liczne projekty edukacyjne, zdobywają certyfikaty językowe. Regularnie uczestniczą również w zajęciach i warsztatach prowadzonych w Ośrodkach Uniwersyteckich. Szkoła nie jest jedynym miejscem, w którym odbywają się lekcje, młodzież często jest wdrażana do zajęć interaktywnych z innymi podmiotami jak np. urzędy, sądy, instytucje kultury. Doskonalą kluczowe kompetencje i rozwijają swoją kreatywność w ramach Olimpiady Projektów Społecznych „Zwolnieni z Teorii” i Szkolnego Klubu TED, a także redagując szkolną gazetę „Miejsce na tytuł”. Nie pozostają również obojętni na potrzeby innych działając w wielu akcjach charytatywnych.

Wyniki maturalne pozwalają naszym absolwentom kontynuować naukę na wymarzonych kierunkach studiów.

Więcej informacji można uzyskać na szkolnej stronie internetowej zs1pszczyna.pl oraz na szkolnym Facebooku facebook.com/lo3pszczyna i Instagramie @lo3pszczyna

Wirtualne zwiedzanie szkoły

Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych do nauki w III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie.

Informacje na temat rekrutacji do III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie:

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w roku szkolnym 2022/2023

Zasady rekrutacji do III LO obowiązujące w roku szkolnym 2022/2023

Informacja dla kandydatów do III LO