Eiskeller zdobyty!

Pierwsze udokumentowane zimowe wejście na Eiskeller!

Początek akcji 20 szczytów na dwudziestolecie! Dwudziestolecie III LO!

Tak, na pierwszy ogień poszła nasza lokalna, nieco lekceważona przez fachowców (himalaistów, alpinistów, a nawet taterników!) góra: parkowa „lodownia” (swoją drogą, lodownia tam była, oj była…). Malowniczo położony – wszak u jego stóp rozciąga się Pszczyna, a ze szczytu widać tutejszy Zamek – Eiskeller został zdobyty w czwartek, 22 lutego.

W godzinach popołudniowych, z bazy u podnóża góry, wyruszyła ekspedycja, której celem było zdobycie szczytu,  jak również bezpieczny powrót (oraz niezły odjazd;)). Mimo trudnych warunków atmosferycznych (zachmurzenie, śnieg, siarczysty mróz, brak choćby maleńkiego okienka pogodowego), plan został zrealizowany i wszyscy uczestnicy wyprawy, po zatknięciu na szczycie chorągiewki III LO, okolicznościowym przemówieniu szefa ekspedycji tudzież wypiciu gorącej herbaty znaleźli się w bazie na dole. Potem (a może i przedtem, i w trakcie…) odjechali.

Dzielni wspinacze nie zamierzają jednakowoż spocząć na laurach: wszak pozostało jeszcze zdobycie 19 wierzchołków, aby godnie uczcić 20 lat III Liceum. Toteż 7 kwietnia – następne wyzwanie: Stożek.