Europejski Uniwersytet Latający w III LO

Już w najbliższy piątek 17 listopada uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego wezmą udział w zajęciach w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego koordynowanych przez p. Monikę Zalas i p. Elżbietę Jasińską.

Europejski Uniwersytet Latający to akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych realizowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Team Europe i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jej celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE.

Tematem spotkania w III Liceum Ogólnokształcącym będzie przyszłość Unii Europejskiej. Zajęcia poprowadzi ekspert prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Krysieniel - doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Bankowej, członek Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie jako ekspert w dziedzinie prawno-konstytucyjnych aspektów rozszerzenia Unii Europejskiej na Bałkany - oraz Mateusz Konieczny - trener i animator z Pracowni Inspiracji Kulturalnych, laureat konkursu dla animatorów społecznych im. Heleny Radlińskiej.

Poprzez praktyczne lekcje z udziałem ekspertów uczniowie uświadomią sobie, że Unia Europejska dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich życia codziennego, a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne.

III Liceum Ogólnokształcące