Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma jakiś talent. Dzień, w którym mała Vashti uczy nas, że jesteśmy ważni, że należy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko.

International Dot Day obchodzony jest na całym świecie już od 2008 r. Inicjatorem tego święta jest Peter H. Reynolds, który w 2003 r napisał książeczkę o Vshti. Historia dziewczynki, która za sprawą opiekuńczego nauczyciela uwierzyał w swoje umiejętności, zainspirowała panie Justynę Strzelec i Monikę Zalas do zorganizowania Dnia Kropki w naszej szkole.

Nauczyciele na zajęciach odkrywali mocne strony uczniów, przygotowując kropkowe lekcje. Kropka obecna była także w czasie długich przerw. W kąciku licealnym odbył się konkurs „Dot-Master”. Chętni uczniowie rywalizowali, kto pierwszy połączy 1000 kropek w znane obiekty architektoniczne. Kropkowe nagrody czekają także na tych, którzy wysłali zdjęcia na konkurs „Kreatywna Kropka w Szkole”. Już wkrótce ogłoszenie wyników. A tym czasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia.

Dzień Kropki ma pobudzać kreatywność, oraz wiarę w swoje możliwości zachęcając do tworzenia.

Międzynarodowy Dzień Kropki