Plany na rok szkolny 2010/2011

Dnia 9 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie samorządu. Najpierw zabraliśmy się za wybranie samorządu szkolnego. Po raz kolejny do funkcji przewodniczącego szkoły została powołana Ewa Wojciechowska [IIC]. Jej prawą ręką będzie Ania Słowik [IE], a naszymi finansami zarządzać będzie Klaudia Mazur [IID]. Swoją kadencję kontynuują również nasi opiekunowie p. Kasia Sęk. i p. Ola Czysz. Tutaj będziemy na bieżąco informować was o tym, czym aktualnie zajmuje się samorząd. Stronę tworzy Rafał Ples [III D], a redaguje ją Patrycja Rabaszowska [II A].

Na kolejnym zebraniu postanowiliśmy, że w tym roku kontynuujemy "Dni Przebrania" (dla pierwszoklasistów krótkie wyjaśnienie - w każdy pierwszy piątek miesiąca przebieramy się w coś, co wiąże się z wcześniej ustalonym tematem).

Motywy przedstawiają się następująco:

Październik 01.10 - Dzień Kujona
Listopad 5.11 - Włóczykij
Grudzień 3.12 - Pidżamy
Styczeń 7.01 - Kibice siatkówki (biało-czerwoni)
Luty 4.02 - Dresiarze
Marzec 4.03 - lata 70
Kwiecień 8.04 - Dziki zachód
Maj 6.05 - Zwierzątka
Czerwiec 3.06 - Parodie postaci

Tak jak w roku ubiegłym, Dni Przebrania mają być okazją do wspólnej zabawy, ale również rywalizacji między klasami. Mam nadzieję, że nagroda, którą przygotował dla nas dyrektor zachęci was do przebierania, bo dzięki temu w te dni w szkole jest kolorowo i wesoło. W ciągu roku odbędą się dwa konkursy klasowe (tematykę i terminy podamy na bieżąco) Klasa, która uzyska najwięcej punktów w tych konkursach oraz za przebieranie się, otrzyma jeden dodatkowy dzień wolny, który będzie mogła przeznaczyć na wspólny wyjazd z wychowawcą do kina, czy na jednodniową wycieczkę! Punkty zbieramy do marca, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku kwietnia.

W tym roku kontynuujemy także tradycję pieczenia pysznych ciast;)W każdym tygodniu, w jednym wybranym dniu na długiej przerwie sprzedajemy ciasto, upieczone wcześniej przez wyznaczoną klasę.
Zarobione pieniążki trafiają na konto samorządu, który przygotuje dla Was w tym roku wiele atrakcji :)